Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJoomPlu has a deprecated constructor in /home/tensor/ftp/psiesmaki/joomla16112015/plugins/content/joomplu/joomplu.php on line 26

? -  Skad pochodzą składniki karm OLIVERS Petfood ?

Najważniejsze składniki karm OLIVERS Petfood czyli mięso świeże i suszone pochodzą z:
- jagnięcina z Danii, Norwegii, Islandii
- kurczaki z Danii, Norwegi, Niemiec i Polski
- łosoś z Danii, Norwegi i Polski

 

? -  Co znaczy „mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego„ w opisie składu produktów OLIVERS Petfood ?

OLIVERS stosuje do produkcji karm wyłącznie te składniki, które są przeznaczone do spożycia przez ludzi. Składniki opisane w ten sposób to fragmenty świeżego odkostnionego mięsa, które nie zostało wykorzystane do produkcji żywności dla człowieka.

 

? – Dlaczego warto wybrać karmy OLIVERS ?

Przyjrzyjmy się  składowi każdej karmy OLIVERS.  Na pierwszym najważniejszym miejscu wśród składników wymienione jest zawsze mięso : świeże lub suszone. Zawsze informujemy na opakowaniu ile procentowo jest go w składzie karmy. Nie stosujemy mączek pochodzenia zwierzęcego. Nie ma w naszych karmach soi, kukurydzy, jęczmienia czy pszenicy. Można zastąpić je szlachetniejszymi i bardziej wartościowymi składnikami, mającymi korzystniejszy wpływ na zdrowie i kondycję psa –  ryżem, prosem, owsem czy ziemniakami. Dodajemy do naszych karm suszone owoce, warzywa oraz zioła wiedząc, że są źródłem naturalnych antyoksydantów i witamin. I wreszcie, nie stosujemy żadnych sztucznych dodatków barwiących, zapachowych czy konserwujących.

 

? – Dlaczego zdarza się, że  karmy OLIVERS  czasem różnią się kolorem w ramach jednego produktu ?

Produkujemy nasze karmy wyłącznie ze świeżych produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Kolor karmy zależy od jej składników, a znów ich kolor zależy często od warunków glebowych, temperatury, miejsca i czasu zbioru czy sposobu karmienia zwierząt. Nie stosujemy środków barwiących więc nasze karmy naturalnie mogą różnić się kolorem w zależności od partii produkcyjnej.

 

? – Zaobserwowałem białe „ wtrącenia”, krótkie patyczki wystające z krokietów. Co to jest ?

Staramy się, by składniki naszych karm były jak najmniej przetworzone. Te krótkie patyczki to fragmenty składników roślinnych– włókno pulpy  buraczanej, groszku lub cykorii. Zależy nam, by ze względu na optymalizację procesów trawiennych zachodzących w jelitach psa,  włókna roślinne były rozdrobnione tylko tyle na ile jest potrzebne.

 

? – Dlaczego OLIVERS Petfood zrezygnował z kukurydzy, soi,  pszenicy czy jęczmienia w swoich produktach ?

Staramy się eliminować z diety psa te składniki, które obciążają psi organizm lub są źródłem potencjalnych zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego. Pszenica i jęczmień to wysokoglutenowe zboża, których psy nie trawią dość dobrze i są potencjalną przyczyną alergii pokarmowych. Kukurydza i soja to obecnie najtańsze, łatwo modyfikowalne genetycznie rośliny, które nie są bezwzględnie konieczne w psiej diecie i naszym zdaniem można je zastąpić innymi, bardziej wartościowymi produktami pochodzenia roślinnego.

 

? – Jakie składniki pochodzenia roślinnego wchodzą w skład diet OLIVERS Petfood ?

Wybraliśmy proso, owies, ryż, sorgo i ziemniaki – droższe ale bezpieczniejsze dla psiego żołądka, lepiej przyswajalne i korzystniejsze ze względu na uzupełnienie witamin i minerałów. Proso nie zawiera glutenu, ma dużo białka, niewiele skrobi, sporo witamin z grupy B: tiaminy, ryboflawiny i pirydoksyny oraz żelaza i miedzi. Ryż od zawsze jest podstawą diet psów z zaburzeniami pokarmowymi, jest bogaty w białko i węglowodany. Dostarcza sporo potasu i niewiele sodu. Ma dużo witamin z grupy B. Wpływa korzystnie na układ nerwowy i łagodzi alergie. Owies w postaci płatków owsianych występuje w większości karm linii OLIVER’S CLASSIC – wzbogaca nasze karmy w lekkostrawne białko, wartościowe tłuszcze i węglowodany, błonnik, a także witaminy z  grupy B  oraz  pierwiastki takie jak magnez, wapń, sód, potas, miedź.

 

? – Czy karmy OLIVERS zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy Omega- 3 ?

Wszystkie karmy OLIVERS zawierają recepturę OLIVER’S OMEGA BOOST, czyli właściwą dla danej karmy ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych OMEGA-3 pochodzącą z tłoczonego na zimno oleju z łososia. Wiadomo, że NNKT są wrażliwe na wysokie temperatury, które powodują ich rozkład i utratę właściwości,  dlatego składniki OLIVER’S OMEGA BOOST są dodawane na samym końcu procesu produkcyjnego, gdy nie istnieje już ryzyko rozpadu kwasów tłuszczowych pod wpływem temperatury.

 

? -  Jak szybko mogę zrealizować zamówienie karmy OLIVERS ?

Zamówienia składane przez stronę sklepu PSIESMAKI.COM są realizowane natychmiast po otrzymaniu potwierdzenia zapłaty. Najczęściej następnego dnia roboczego od momentu złożenia zamówienia.

 

? – Jakie informacje zawiera newsletter OLIVERS Petfood Polska ?

Newsletter informuje wszystkich zainteresowanych o nowościach w ofercie OLIVER’S, aktualnych promocjach i wydarzeniach, w których uczestniczy OLIVER’S Petfood Polska. Jest również źródłem istotnych informacji dotyczących produktów OLIVERS, składników karm, najnowszych opracowań dotyczących żywienia psów czy ciekawostek kynologicznych. Informacje wysyłamy do zainteresowanych osób nie rzadziej niż raz lub dwa razy w miesiącu.


Cdn…

Masz pytanie ?

Napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zespół OLIVERS Petfood

Odwiedź stronę OLIVERS Petfood