SEMINARIUM FITPAWS  _3W niezwykle pogodny październikowy weekend gościliśmy w PSIESMAKI.COM uczestników seminarium FitPaws. Dwudniowe spotkanie zorganizowane zostało przesz warszawską szkołę dla psów ANIMAG. Warsztaty prowadziły dwie prelegentki z dalekiego Szczecina, Katarzyna Pęzińska- Kijak, prowadząca Akademię Diagnostyki i Rehabilitacji Zwierząt oraz Małgorzata Jędrzejczak – założycielka ośrodka szkolenia psów „UniwerPSYtet” . W warsztatach uczestniczyło osiem zespołów psio-ludzkich oraz liczne grono obserwatorów, skrzętnie notujących przekazywane treści i obserwujących psie zmagania z piłkami FitPaws.

 

Czym jest FitPaws ? To zbiór ćwiczeń z wykorzystaniem piłek rehabilitacyjnych o różnych kształtach i wielkościach, o różnym stopniu elastyczności i stabilności oraz o różnej powierzchni. Cele ćwiczeń FitPaws to między innymi: oswojenie psów z różnymi rodzajami powierzchni oraz zjawisk towarzyszących pracy z piłkami, poprawa koordynacji ruchowej psa, poprawa świadomości ciała, trening równowagi, poprawa siły mięśniowej a także wzmacnianie u psa pewności siebie oraz budowanie zaufania miedzy psem i przewodnikiem. Piłki możemy wykorzystywać w treningu psów sportowych, jako rozgrzewkę przed treningiem, jako stretching po treningu, jako jedną z form spalania tłuszczyku i poprawiania muskulatury oraz w rehabilitacji zwierząt – zawsze pod nadzorem specjalisty. Rodzaj wykonywanych ćwiczeń, ich trudność i intensywność należy zawsze dostosowywać do indywidualnych możliwości każdego psa, zależnie od wieku, stanu zdrowia, umiejętności i predyspozycji. Jak w każdym treningu – tak i w FitPaws wskazany jest zdrowy rozsądek, planowanie, monitorowanie stopnia wytrenowania psa oraz umiejętne wyznaczanie celów.

Na warsztatach każdy blok ćwiczeń poprzedzony był wykładem przygotowującym do zajęć praktycznych. Czas trwania sesji zależny był przede wszystkim od wieku ćwiczącego psa i jego stopnia wytrenowania.

Każdego, kto chciałby poznać tajniki FitPaws pod okiem doświadczonych fachowców - zapraszamy na kolejne warsztaty. A wszystkim, którzy chcieliby rozpocząś przygodę ze szkoleniem i treningiem sportowym pod okiem doświadczonych zawodników i trenerów - zachęcamy do udziału w zajeciach w szkole ANIMAG.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, dobrą zabawę i nowozdobytą wiedzę.

Newsletter

Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń

Facebook