PSIESMAKI.COM miały niezwykłą przyjemność obserwować zawody rally-o zorganizowane przez szkołę DOGADAJCIE SIĘ dla uczestników swoich kursów. Rally –O to sport dla każdego zespołu, nie ma wymagań dotyczących wieku, rasy psa. Ważne jest porozumienie, radość i chęć współpracy psa z jego przewodnikiem. Do pokonania jest tor z ustawionymi tabliczkami opisującymi ćwiczenia. W ostatecznej klasyfikacji brane są pod uwagę: czas przebiegu oraz liczba popełnionych błędów takich np. jak napięcie smyczy w trakcie ćwiczenia lub nagradzanie w miejscu do tego niewskazanym.

Oprócz standardowej klasyfikacji w obu klasach w trakcie zwaodów przyznano wyróżnienia m.in.: dla najstarszego psa zawodów, za najlepsze skupienie na przewodniku, najlepsze chodzenie przy nodze.

Polecamy Wam taką formę aktywności – to niezwykle rozwijająca i radosna dyscyplina sportu, która znajduje coraz liczniejszą grupę zwolenników. O szczegółach, jak trenować i gdzie dowiecie się na oficjalnej stronie RALLY-O lub w szkole DOGADAJCIE SIĘ.

OLIVER’S  Petfood oraz PSIESMAKI.COM były sponsorem drobnych upominków dla uczestników zawodów.

Newsletter

Nadchodzące wydarzenia:

Brak wydarzeń

Facebook